O mně

 

Můj příběh

Miluji mojí úžasnou rodinu, přátele, vaření a jídlo. Jídlo mám spojené s požitkem a radostí, rodinou, zábavou, okruhem přátel a dobrých lidí. Symbolizuje pro mě způsob, jak společně a příjemně sdílet čas, komunikovat, zastavit se, a také jak předávat lásku a léčit. 

Díky mým dětem a jejich nemocem jsem se začala zajímat o účinky jídla na lidské tělo. Začala jsem hledat alternativní způsoby, jak se vrátit do rovnováhy a jakým způsobem používat stravu jako lék.  

Mám ráda přirozenost, v jídle i v životě. Proto nejsem příznivcem žádných dogmat ani „ismů“. Přes různé výživové styly jsem se prostudovala, „provařila a prokousala“ ke způsobu stravování, které nazývám přirozené či vědomé. Ve stravování vycházím z principů východní medicíny, propojuji principy makrobiotiky, veganství, čínské dietetiky a ayurvédy, opírám se o vlastní téměř 20-ti letou praxi a intuici.

Po mnoha letech práce v managementu, obchodu a konzultacích, jsem se rozhodla, že se budu živit tím, co mě naplňuje a dává mi smysl. Proto jsem v roce 2013 vytvořila (tehdy ještě se společnicí) a poté dva roky provozovala ORGANICU Shop&Cafe – kavárnu s vlastní výrobou dezertů, nápojů a občerstvení a obchod se zdravou výživou a farmářskými produkty s poradenstvím na jednom místě. V kavárně jsme také organizovali různé přednášky a besedy na téma vědomého životního stylu. Činnost kavárny a obchodu jsem ukončila obohacená o mnoho cenných zkušeností a skvělých přátel a s vědomím, že jsem si splnila sen.

Značka ORGANICA prošla transformací, která jí dala dnešní podobu.
Učím lidi vařit a stravovat se přirozeně, aby mohli lépe hospodařit se svojí energií. Ráda pořádám workshopy na téma přirozené stravování v domácnostech, které jsou šité na míru kuchyni i rodině. Občas peču na objednávku alternativní dorty a dezerty a vařím na seberozvojových seminářích.

Na cestě mého probouzení mě provázejí Genové klíče.  Přišly mi do života před několika lety, kdy začala moje přítelkyně překládat knihu do češtiny. Jsou pro mě jakýmsi návodem na sebe samou. Laskavě a přímě pomáhají odhalovat skryté části duše, poznávat kdo jsem, jaké jsou moje životní výzvy, záměr, co mi brání v jejich naplnění anebo jaké je moje životní poslání. Stále objevuji jejich bezmezný potenciál a mnoho vrstev a úrovní, které se mi postupně odkrývají. Jsem jejich neúnavná podporovatelka a šiřitelka. Provázím hologenetickým profilem Genových klíčů, jsem spoluzakladatelka Kontemplačního kruhu a olomoucké skupiny Genových klíčů, zprostředkovávám prodej knih.
Dnes už vím a stále se mi to potvrzuje, že není nutné o cokoliv usilovat, vždy přichází právě to, co potřebuji. 

 Objevila jsem v sobě nadání dávat věcem tvar, formu a strukturu a také schopnost zachytit u lidí jejich jedinečnost. Začala jsem lidi provázet k jejich skutečnému pracovnímu záměru. Při těchto konzultacích mi přišel impulz vytvořit něco praktického, co by lidem více pomohlo spojit se sebou, se svými dary a talenty, s hlasem svého srdce, se stavem, kdy se „musím“ nebo „nevím“ změní na „můžu“ nebo „chci“.  A tak jsem vytvořila ucelenou strukturu a navigaci – Gen prosperity, který aktivuje přirozený potenciál, spojuje s posláním a pomáhá ho vnést do života.  

Práce, která člověka naplňuje, mění životy nás všech k lepšímu, a to mě nesmírně těší.

S láskou ❤ Monika 

V co věřím…

Věřím.

Věřím v sebe, lásku, dokonalost života, sílu rozhodnutí, možnost volby a změny postoje v každém okamžiku.

Věřím v možnost tvořit si láskyplný vztah k sobě a tím i ke svým bližním a okolí.

Věřím, že čím otevřenější a pravdivější dokážu být k sobě, tím snadněji se rozhoduji v souladu s tím, co skutečně cítím. Tvořím si tak realitu osvobozenou od programů, které mě již neslouží.

Věřím, že vše podstatné už víme, potřebujeme se jen otevřít svojí vnitřní pravdě. Nestát ji v cestě. Dovolit si ji cítit. Najít odvahu ji projevit a žít.